sobota, 12 maja 2012

Porady fotograficzne .

Pierwszy post dotyczący porad , posty  będą znajdować się w kategorii : about photography .. Na początek podstawy .

Moim zdaniem w tworzeniu zdjęcia najważniejsze jest światło , to ono decyduje jak wyjdzie nam cała fotografia .Wybieramy temat , co chcemy sfotografować ? Jak to ukażemy, co chcemy przekazać ( nie zawsze musimy coś przekazać) , musimy rozmyślać nad kadrem .Trzeba mieć plany i zamierzenia . Dzięki fotografii  możemy wyrazić swoje uczucia i myśli . 


Co to jest :
 • Ekspozycja - to ilość światła wpadającego na matrycę.Główny wpływ na naświetlenie zdjęcia ma : przysłona , czas naświetlenia . Możemy je samemu ustawiać w trybie Manualnym , P(nikon) - zależy jaka firma .
 • Przysłona - część obiektywu składająca się z nachodzących na siebie ,wyprofilowanych blaszek .  Reguluje ona ilość światła wpadającego do matrycy  .Przysłona jest oznaczana jako : f (wartość) , np. f2,3. Im mniejsza liczba tym zdjęcia wychodzą jaśniejsze, a gdy jest większa to wychodzą ciemniejsze . Przysłona wpływa też na głębię ostrości , Im większa przysłona tym większa głębia ale zatrzymamy więcej światła więc trzeba ustawić większe iso lub czas naświetlania .
 • Czas naświetlania - czas otwarcia migawki  , w którym naświetlany jest element światłoczuły w aparacie .Czasy otwarcia migawki liczone są w ułamkach np. 1/125 .
To takie chyba najważniejsze informacje które trzeba umieć  , ja dopiero po roku interesowania się fotografią dowiedziałam się o tym co jest opisane powyżej ^^

Niedługo napiszę jak robić zdjęcia kwiatom :)

9 komentarzy:

 1. Dzięki za komentarz! ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ponieważ kocham fotografować kwiaty czekam na kolejny post;*

  OdpowiedzUsuń
 3. świetne porady, więcej prosimy! :>

  OdpowiedzUsuń
 4. Ineterestuje się fotografią i bardzo i mi sie to przydało :) zapraszam do mnie :)
  obserwujemy? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ciekawy pomysł na posty! :)
  czekam na następny!

  OdpowiedzUsuń
 6. skorzystam z porad, ponieważ moją pasja to fotografia. :P

  OdpowiedzUsuń
 7. fajne porady, postaram się skorzystać. *.*

  OdpowiedzUsuń
 8. posty o fotografowaniu najcenniejsze :) ! czekam na następny. Uwielbiam spędzać czas z moim soniakiem <3 Pozdrawiam, www.monika-paula.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń